Aplikacje mobilne

usługi informatyczne

Idealna aplikacja mobilna do zarządzania nieruchomościami

Aplikacja mobilna a zarządzanie mieszkaniem – jaki to ma to sens?

Zarządzanie nieruchomościami wiąże się z koniecznością codziennego kontrolowania wielu aspektów związanych z utrzymaniem domu lub mieszkania. Rozwój aplikacji mobilnych sprawia, że każdego roku na rynku pojawiają się nowe oprogramowania, które mają ułatwić wykonywanie z pozoru łatwych czynności. Już teraz smartfony służą jako urządzenia monitorujące nasz sen, kalorykę przyjmowanych posiłków oraz ilość pokonanych kilometrów. W jaki sposób w takim razie wykorzystać aplikacje mobilne do zarządzania nieruchomościami?

Co jest potrzebne do wygodnego zarządzania nieruchomościami?

Poszukiwania idealnego narzędzia powinny być poprzedzone sformułowaniem konkretnych oczekiwań względem aplikacji tego typu. Nieruchomości wiążą się z ciągłymi opłatami, które są związane z pokaźną ilością faktur oraz rachunków. W najlepszym przypadku przypomnienia o płatnościach są wysyłane na naszą skrzynkę mailową, natomiast wciąż jeszcze zdarzają się firmy i spółki wysyłające płatnikom wersje papierowe. Dobra aplikacja służąca do zarządzania nieruchomościami powinna umożliwiać zatem kontrolowanie nadchodzących opłat i porównywanie ich pod względem konkretnych okresów w roku – miesięcy lub kwartałów. Istotnym elementem zarządzania domem lub mieszkaniem są szybko znikające pieniądze. Ilość abonamentów, usług i opłat jest ogromna, dlatego dobre narzędzie powinno pozwalać na kontrolowanie miesięcznych wydatków w sposób łatwy i przejrzysty. Niezbędne jest również przyjazne dokonywanie opłat z poziomu aplikacji – ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której narzędzie to służy jedynie do celów informacyjnych. Dobra aplikacja zarządzająca nieruchomością powinna posiadać funkcję regulowania należności z poziomu telefonu komórkowego. Niełatwe jest również funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez dobrego kontaktu z lokalną społecznością. Idealnym rozwiązaniem byłaby funkcja łączenia wszystkich mieszkańców bloku lub kamienicy przy użyciu jednej platformy. Czy istnieje aplikacja mobilna spełniająca te wymagania?

Najlepsze aplikacje do zarządzania nieruchomościami

Najpopularniejszą aplikacją tego typu jest E-kartoteka. Platforma ta umożliwia sprawowanie pełnej kontroli nad swoją nieruchomością przy użyciu telefonu komórkowego. Z poziomu aplikacji użytkownik ma dostęp do opłaconych i zaległych rachunków, a także miesięcznego wykresu, który przedstawia sposób kształtowania się opłat w poszczególnych okresach roku. Podzielenie wezwań do zapłaty na różne kategorie pozwala na łatwe grupowanie nadchodzących płatności pod względem ich rodzaju. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość dokonywania opłat przy użyciu wielu metod bankowych. Oprócz klasycznych przelewów wykonywanych przez stronę internetową naszego banku, do dyspozycji są również płatności GooglePay, Blik oraz przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Istnieje również możliwość stworzenia forum dyskusyjnego danej wspólnoty mieszkaniowej, co umożliwia łatwą komunikację między lokatorami. Alternatywną opcją jest aplikacja iMieszkaniec.pl, która oferuje jednak zaledwie część wyżej wymienionych funkcji. Z poziomu panelu sterowania w narzędziu można kontrolować nadchodzące opłaty i ustawiać przypomnienia o konkretnych terminach zapłaty. Ciekawą opcją jest możliwość zamieszczania zgłoszeń oraz komentarzy dotyczących spraw lokalnych, dzięki czemu przepływ informacji między mieszkańcami a zarządcą jest szybszy.

Aplikacja idealna – czy istnieje?

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z kilku aplikacji mobilnych funkcjonujących na rynku internetowym. Większość z nich oferuje podobne możliwości i z tego powodu ważna jest intuicyjność stosowanej platformy. Kontrolowanie wydatków związanych z utrzymaniem nieruchomości jest trudne w przypadku posiadania jednego domu lub mieszkania, jednak sytuacja ta komplikuje się jeszcze bardziej zarządzając dwoma lub większą ilością obiektów. Zagubiony mail, nieprawidłowy numer konta lub niejasne zasady dokonywania opłat – te kilka elementów są w stanie sprawić, że nadzór nad nieruchomością stanie się drogą przez mękę. Warto wspomóc się dedykowanymi do tego aplikacjami, zwłaszcza że większość z nich jest zupełnie bezpłatna. Oczywiście, nie ma jednego idealnego narzędzia, którego używanie rozwiązuje wszelkie problemy. Większość osób korzysta z dwóch powyższych aplikacji – E-kartoteka oraz iMieszkaniec. Obie posiadają elementy, które warto poprawić, jednak pomoc jaką wnoszą w codzienne zarządzenie mieszkaniem lub domem jest nieoceniona.

Idealne aplikacje mobilne dla sklepu internetowego

Idealne aplikacje mobilne dla sklepu internetowego

Rozwój i upowszechnienie urządzeń mobilny sprawił, że dziś jesteśmy w stanie zrobić praktycznie wszystko z poziomu swojego smartfona. Jest to szczególnie istotne w kontekście prowadzenia sklepu internetowego.

Nierzadko pojawia się sytuacja, w której musimy uzyskać natychmiastowy dostęp do zarządzania sklepem. Nie mamy wpływu na czas oraz miejsce w którym nas ona zastanie, dlatego dla bezpieczeństwa warto korzystać z aplikacji mobilnej, która to umożliwia.

Co powinna posiadać idealna aplikacja sklepu internetowego?

Wybór odpowiedniej aplikacji do zarządzania sklepem internetowym nie jest prosty, na rynku znajdziemy wiele rozwiązań, które różnią się zarówno funkcjonalnością, jak i ceną. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tego czy innego rozwiązania należy najpierw określić, jakich usług będziemy potrzebowali do prowadzenia działalności. Wśród cech, które okazują się niezbędne w takiej aplikacji warto wymienić przede wszystkim:

  • przeglądanie oraz edytowanie otrzymanych zamówień - umożliwia stałe monitorowanie działalności sklepu,
  • przeglądanie, edytowanie oraz dodawanie produktów - w branżach gdzie ceny produktów zmieniają się bardzo dynamicznie możliwość szybkiej modyfikacji informacji o produkcie to podstawa,
  • kontakt z klientem - klienci lubią mieć świadomość, że w przypadku jakichkolwiek problemów z zamówieniem mogą się szybko w tej sprawie skontaktować,
  • podłączenie wielu sklepów internetowych do jednej aplikacji - gdy biznes się rozwija konieczność używania wielu aplikacji może być koszmarem. Dlatego właśnie warto zainwestować w narzędzie, które pozwala na zarządzenie kilkoma biznesami jednocześnie,
  • tworzenie promocji - promocje i przeceny to nieodłączne elementy współczesnego e-commerce. Warto mieć możliwość ich tworzenia z poziomu smartfona i dzięki temu napędzać sprzedaż w swoim serwisie,
  • dostępność na wielu platformach - przy zmianie smartfona na inny model czasami pojawia się problem, ponieważ nie można korzystać z niektórych aplikacji. Poważne firmy dbają, aby ich narzędzia był dostępne zarówno na Androidzie, jak i na iOS lub innych systemach.

Aplikacje mobilne dla sklepu internetowego - przykłady

Choć rynek aplikacji mobilny dla sklepu internetowego jest rozbudowany, to można wyróżnić na nim kilku liderów. Firmy te od wielu lat rozwijają swoje narzędzia przez co zaufało im tysiące klientów. Oto najpopularniejsze rozwiązania:

  • Sky-shop - niezwykle popularna platforma, która pozwala założyć sklep i w pełni nim zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej. Firma nie pobiera żadnej prowizji od sprzedaży, jedynie wymaga zakupu miesięcznego abonamentu, który jest bardzo przystępny cenowo. Sama aplikacja posiada wszystkie najważniejsze funkcjonalności i umożliwia pełne zarządzenie sklepem z poziomu smartfona. Z dodatkowych atutów warto wymienić sprawną pomoc techniczną, łatwą integrację z allegro, facebookiem itp., narzędzia do marketingu, systemu księgowego, kurierów, prowadzenia bloga i wiele wiele więcej,
  • Shoper - kolejny istotny gracz e-commerce, który mocno inwestuje w swoją aplikację mobilną. Jak sama firma się chwali - największą zaletą ich aplikacji jest Intuicyjna obsługa, płynność oraz komfort działania panelu administracyjnego. Sam panel umożliwia pełne zarządzenie sklepem oraz integrację z usługami takimi jak allegro, dostawy itp., Ponadto aplikacja umożliwia kontrolę stanu magazynowego, dodawanie zdjęć i filmów do karty produktu i o wiele wiele więcej,
  • Ido-sell - kolejna warta uwagi firma, która jednak podeszła nieco inaczej do tematu zarządzania sklepem z poziomu telefonu komórkowego. Zamiast stworzenia natywnej aplikacji postanowili zastosować technologię PWA, czyli z angielskiego Progressive Web App. Co to oznacza? Po otworzeniu strony sklepu w przeglądarce internetowej na telefonie można go na nim "zainstalować". W ten sposób mamy do dyspozycji  aplikację, która posiada dokładnie taką samą funkcjonalność jak wersja sklepu na komputer.

Podsumowanie

Oczywiście to tylko kilka z dostępnych na rynku aplikacji, jednak postaraliśmy się przedstawić te najpopularniejsze. Są one wręcz "idealne" do prowadzenie sklepu internetowego z poziomu smartfona i pozwalają na kompleksowe zarządzenie biznesem. Z pewnością w najbliższych latach zaobserwujemy wzmożone zainteresowanie tego typu rozwiązaniami, ponieważ według raportu „E-commerce w Polsce 2020” firmy Gemius razem z Izbą Gospodarki Elektronicznej w 2020 roku 73% internautów chociaż raz dokonało zakupu online, a sam rynek E-commerce bardzo dynamicznie się rozwija.

    Zgadzam się z polityką prywatności

    Napisz do nas!

    Kontakt to podstawa. Zacznij już teraz. Zostaw swojego maila lub zadzwoń. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

    Zadzwoń → 507 231 486