Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 3 sierpnia 2021

Aplikacje mobilne dla dietetyków

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:31.8 min

Blog Thumbnail
Dietetyka, podobnie jak inne dziedziny i branże, również poszła do przodu i została zinformatyzowana. Oczywiście można dalej rozpisywać diety na kartce, dopisywać tam uwagi oraz spostrzeżenia. Można również używać wagi, a kalorie liczyć „na oko”. Byłoby to jednak marnotrawstwem czasu oraz korzyści jakie oferują nam teraz aplikacje i programy dietetyczne. Czemu więc mamy tracić, jak możemy się zdecydować na korzystanie z któregoś oprogramowania. Dzięki temu diety będą efektywniejsze, prostsze w kontrolowaniu oraz dadzą większe możliwości w bieżących korektach.

Obsługuj sprawniej swoich klientów za pomocą aplikacji mobilnej na systemy Android i iOS. Wysyłaj powiadomienia i przypomnienia do swoich użytkowników.

Najważniejsze funkcje i rodzaje aplikacji mobilnych

Podstawową funkcją, którą dietetyk wykorzysta jest możliwość tworzenia i poprawy planów dietetycznych. Również ważne są duże bazy produktów oraz gotowych potraw, dzięki którym stworzenie diety będzie prostsze. Dieta musi być zróżnicowana i dopasowana do konkretnej osoby. Liczniki kalorii oraz programy monitorujące aktywność pomagają dietetykowi w ocenie i korygowaniu diety dla pacjenta. Dietetyk, dzięki dokładnym danym z aplikacji oraz poznanym nawykom pacjenta, jest w stanie skonstruować w programie bardziej efektywny plan dietetyczny oraz udzielić trafniejszych wskazówek.

  • Fitatu – aplikacja dająca możliwość wprowadzania na nasz profil zjedzonych przez nas potraw oraz produktów. Baza produktów oraz gotowych dań jest bardzo szeroka. Również produkty tworzone specjalnie dla dużych sieci, jak Lidl, Biedronka oraz Tesco, znajdziemy w tej aplikacji. Umożliwia ona również skanowanie kodów kreskowych, dzięki czemu nie musimy wprowadzać ręcznie wszystkich produktów. Podaje dokładne parametry dla każdego wprowadzonego dania i potrawy. Wiemy więc ile spożyliśmy węglowodanów, tłuszczów, białka, witamin oraz innych składników odżywczych. Dzięki temu pacjent może dużo łatwiej stosować się do zaleceń dietetyka, a drobne odskocznie wprowadzać do aplikacji. Wszystko będzie udokumentowane, by w razie jakiś problemów zdrowotnych albo małej skuteczności diety, łatwiej było wprowadzić zmiany i wyrzucić niektóre produkty. Do tego wiele zdrowych przepisów wbudowanych w aplikacje pozwala dietetykowi szybciej utworzyć dany plan dietetyczny.
  • YAZIO – to również aplikacja służąca jako licznik kalorii. Podobnie jak Fitatu służy do wprowadzania zjadanych dań oraz produktów. Również posiada wbudowany skaner kodów kreskowych. Dzięki większej dostępności aplikacji liczących kalorie można wybrać i polecać pacjentom taką, która nam najbardziej odpowiada oraz z którą nam się najlepiej pracuje.
  • My Diet Coach – propozycja dla anglojęzycznych użytkowników. Jeśli pacjent nie jest osobą posługującą się językiem polskim to aplikacja po angielsku będzie doskonałą propozycją. Posiada ona podobne funkcje do innych liczników kalorii. Z pewnością możliwości, które ona oferuje, będą wystarczające dla użytkownika.
  • Strava – aplikacja treningowa, która liczy przebyty przez nas dystans podczas biegania, pływania oraz jazdy na rowerze. Daje również możliwość udostępniania swoich treningów. Dietetyk, dzięki poznaniu tego jak intensywnie trenuje pacjent, ułoży lepszą oraz bardziej dopasowaną dietę. Może również doradzić odnośnie posiłków przed oraz po treningowych. Po poznaniu dokładniejszych parametrów pacjenta może również zalecić spożywanie jakiś witamin lub minerałów.
  • Przepisy.pl – aplikacja oferująca bazę ponad 9000 sprawdzonych przepisów na obiady, przekąski, desery oraz napoje. Dietetyk po poznaniu preferencji pacjenta oraz przeciwskazań może skorzystać z bazy przepisów, aby ułożyć zróżnicowany oraz bogaty w składniki odżywcze plan dietetyczny.
  • WhatsApp – ostatnia propozycja to aplikacja typu messenger. Dobrym pomysłem jest być w stałym kontakcie z pacjentami. Oczywiście kontakt telefoniczny jest lepszy, ale krótkie wiadomości i zapytania mogą pomóc i stworzyć dietę jeszcze bardziej efektywną. Do tego możliwość wysyłania zdjęć, filmów oraz wykonywania połączeń. Dzięki temu będziemy w stałym kontakcie z pacjentem. Jeśli ma do nas pytanie i nie potrzebuje odpowiedzi na już to może je zadać, a my odpowiemy w wolnym czasie. Może się również pochwalić i wysłać zdjęcie przyrządzonego przez siebie dania. Aplikacja tego typu spełnia więc funkcję motywacyjną i bycia komunikatorem jednocześnie.

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji pomagających dietetykowi w pracy. Głównie są to liczniki kalorii oraz aplikacje śledzące aktywności pacjenta. Dzięki możliwości dużego wyboru obie strony, zarówno dietetyk jak i klient, mogą wybrać aplikację najbardziej im odpowiadającą. Niezależnie od wyboru, praca dietetyka będzie łatwiejsza oraz efektywniejsza. Warto namówić klienta na skorzystanie z takiej możliwości, ponieważ korzyści z tego rozwiązania będą obopólne.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności