Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 7 września 2021

Aplikacje mobilne dla radia

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:31.45 min

Blog Thumbnail
Nowoczesne technologie oraz postęp technologiczny umożliwiają na słuchanie stacji radiowych przez internet. Czasy w których do posłuchania muzyki potrzebny był radioodtwarzacz dawno przeminęły. Dużo ludzi słucha teraz radia ze swoich smartfonów. Często w drodze, w komunikacji miejskiej, w kolejkach oraz innych sytuacjach, gdzie chcemy posłuchać muzyki i zająć wolny czas. Dzięki takim możliwościom i łatwości transmitowania muzyki powstało i nadal powstaje wiele stacji radiowych. Dużo z nich ma znikomą ilość słuchaczy oraz nadaje tylko muzykę. Każde radio niezależnie od wielkości wykorzystuje w mniejszym, bądź większym stopniu aplikacje mobilne.

Najważniejsze funkcje i rodzaje aplikacji

Stacje radiowe chcą dotrzeć do użytkowników. Na to pozwalają niektóre aplikacje. Możliwość strumieniowania muzyki oraz głosu są głównymi funkcjami jakie wykorzystywać będzie radio. Również wykorzystywane mogą być inne aplikacje muzyczne, gdzie można sprawdzać liczbę wyświetleń utworów oraz aktualne rankingi. Musimy wiedzieć co jest na topie oraz czego aktualnie się słucha. Puszczając utwory na czasie oraz nieumierające nigdy hity z pewnością przyciągniemy więcej słuchaczy. Jeśli oprócz muzyki mamy w ramówce wiadomości to wskazane będą również aplikacje informacyjne, dzięki którym będziemy na bieżąco z wiadomościami ze świata.

  • Youtube – najbardziej popularna aplikacja z filmikami, teledyskami oraz muzyką, która również umożliwia transmitowanie na żywo. Znajdziemy tam wiele stacji radiowych nadających na żywo. Stacje, które nie nadają tam na żywo również korzystają z tej aplikacji. Zamieszczają bowiem często wywiady z ciekawymi gośćmi na swoje kanały. Również koncerty na antenie cieszą się dużą popularnością oraz są warte utrwalenia i zamieszczenia w serwisie. Dzięki karcie na czasie wiemy jakie nowe piosenki stają się popularne. Czat w transmisji na żywo umożliwia również porozumiewanie się z naszymi słuchaczami. Pod wrzucanymi audycjami oraz filmikami odpowiadają za to komentarze. Oznacza to, że możemy utrzymywać ciągłą interakcję z naszymi fanami oraz wysłuchiwać ich uwag. Z pewnością sprawi to, że stacja będzie coraz większa i grono słuchaczy również będzie rosło.
  • Twitch – platforma streamingowa kojarzona z grami. Można tam jednak nadawać transmisję na żywo, muzyczne oraz innego rodzaju. Stacje radiowe znajdują się więc i tam. Również oferuje ona czat, gdzie będziemy mogli czytać uwagi oraz komentarze od słuchaczy. Ma wbudowaną funkcję zapisywania przeszłych transmisji, dzięki czemu jeśli była ciekawa audycja to można ją odsłuchać. Rozważenie tej niszowej pod względem radiowym platformy może być korzystne, jeśli nasza oferta muzyczna jest skierowana do graczy oraz młodych ludzi.
  • Radio FM – prosta aplikacja pozwalająca na słuchanie radia z Polski oraz ze świata. Program oferuje ponad 50 000 internetowych stacji radiowych na żywo. Znajdują się tam stacje oferujące przeróżny rodzaj muzyki. Znajdziemy tam  zarówno muzykę klasyczną, jak i rap. Aplikacja ma miliony użytkowników na całym świecie. Dobrym pomysłem będzie więc znalezienie się w tej aplikacji.
  • Spotify – najpopularniejsza aplikacja do słuchania utworów muzycznych. Jako radio możemy ją wykorzystywać do śledzenia aktualnych trendów. Zwracając uwagę na globalne top 100 oraz krajowe notowania będziemy znać aktualne hity. Dzięki temu utwory puszczane w naszym radiu będą popularne oraz chętnie słuchane przez odbiorców.
  • Wiadomości Google – aplikacja informacyjna, która zawiera wiadomości oraz newsy ze świata. Dobra propozycja dla stacji radiowych, które oprócz muzyki mają w swojej ramówce wiadomości oraz inne audycje. Dzięki temu będziemy mieli garść informacji do przekazania oraz będą one cały czas aktualizowane.
  • Pogoda –  prosta aplikacja pogodowa. Jeśli nasza stacja radiowa ma w swojej ofercie wiadomości to bez wątpienia musi mieć też pogodę. Pogoda lubi się szybko i często zmieniać. Musimy więc być cały czas na bieżąco oraz podawać tylko aktualne komunikaty meteorologiczne.

Kluczowy jest wybór aplikacji przez którą użytkownicy będą słuchać naszego radia. Powinniśmy poznać naszą docelową grupę odbiorców, a następnie na tej podstawie dokonać wyboru. Można też zdecydować się na więcej niż jedną aplikację przez którą będziemy nadawać. Informacje, które będziemy prezentować na antenie muszą być aktualne, a muzyka na topie. W tym celu wykorzystać możemy podane przykładowe aplikacje. Wiadomości Google do śledzenia newsów ze świata, a Spotify oraz Youtube do bycia na bieżąco z hitami. Tak przygotowani w naszym radiu jesteśmy skazani na sukces.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności