Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 30 sierpnia 2021

Idealna aplikacja mobilna dla planów treningowych

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:29.8 min

Blog Thumbnail
Decydując się na rozpoczęcie regularnych treningów w trosce o swoje zdrowie i sylwetkę czasami trudno jest znaleźć motywację i pamiętać o systematyczności. Jeśli nie chcesz korzystać z usług trenera personalnego, dobrym wyjściem może być zainstalowanie jednej z aplikacji mobilnych kontrolujących przebieg planu treningowego. Jakie cechy powinna posiadać taka aplikacja?

Cechy idealnej aplikacji do treningów

Po wstępnym przygotowaniu i oszacowaniu swoich oczekiwań, nadchodzi czas na kontrolę postępów. Dobra aplikacja do treningów powinna dawać możliwość wprowadzenia podstawowych informacji o sobie, takich jak płeć, wiek, wzrost, waga itp. Musi także umożliwiać kontrolowanie swoich wyników i porównywanie ich z poprzednimi, niezależnie od rodzaju wykonywanej aktywności. Powinna np. informować o tym, jaki dystans się przebiegło i gromadzić informacje o czasach wszystkich biegów. Dzięki temu można z łatwością oszacować, w jakim czasie osiągnie się wyznaczony cel. Ponadto aplikacja powinna monitorować realną ilość spalonych kalorii, zmiany w poziomie tkanki tłuszczowej oraz wydajności oddechowej. Programy informujące o poziomie natlenienia mięśni czy nawodnieniu pozwolą zwiększyć efektywność treningów. Ponadto dobrze, gdy aplikacja w jakiś sposób motywuje użytkownika do podejmowania dalszych działań. Jest to możliwe np. dzięki wyznaczaniu celów cząstkowych i informowaniu o ich osiągnięciu. Wnosi to do treningów element zabawy. Motywujące może być także współzawodnictwo. Warto wybierać aplikacje, które dają możliwość porównywania swoich wyników z wynikami znajomych lub rywalizowanie z innymi, nieznanymi użytkownikami. To dobra zachęta dla osób, które czasami odpuszczają sobie trening ze względu na lenistwo – mogą wtedy zobaczyć, jak wpływa to na ich wyniki.

Przykłady dobrych aplikacji do treningów

Całkiem dobrą aplikacją dostępną na telefonach Samsung jest Samsung Health. Analizuje ona styl życia użytkownika pod kątem zdrowia. Umożliwia wprowadzanie szczegółowych informacji na temat spożytych posiłków czy ilości wypitej kawy. Dodatkowo informuje o tym, ile kroków przeszło się w ciągu dnia. Jeśli chodzi o treningi, do wyboru jest wiele dyscyplin. Użycie zintegrowanych z aplikacją urządzeń umożliwia pomiar parametrów m.in. ciśnienia krwi, uderzeń serca czy oddechu. Samsung Health wysyła użytkownikom powiadomienia i udziela porad na temat koniecznych modyfikacji w diecie i w treningu.

Aplikacją godną uwagi jest także 7 Minute Workout. To coś, czym powinny zainteresować się osoby, które nie poświęcają na trening wiele czasu w ciągu dnia. Aplikacja umożliwia wyrzeźbienie sylwetki w zaledwie kilka minut dziennie. Zawiera gotowe plany ćwiczeń na poszczególne części ciała, pozwala na planowanie treningów oraz śledzenie postępów. Ma również system motywacyjny, przypomina użytkownikom o treningach, dopasowuje muzykę do konkretnych rodzajów ćwiczeń oraz pozwala ćwiczyć z trenerem głosowym.

Nike Training Club to aplikacja profesjonalna i darmowa. Każde ćwiczenie jest odpowiednio wyjaśnione za pomocą materiałów wideo. Pozwala to wypracować dobrą technikę wykonywania ćwiczeń. Aplikacja oferuje wiele gotowych zestawów ćwiczeń, może także wygenerować indywidualny plan treningowy po określeniu przez użytkownika celu i warunków treningów. Taki indywidualny zestaw zawiera zarówno treningi kilkunastominutowe, jak i kilkudziesięciominutowe. Do aplikacji można wgrać ulubioną muzykę. Umożliwia śledzenie historii treningów i postępów.

Workout Trainer to jedna z najbardziej cenionych aplikacji z kategorii fitness. Można w niej znaleźć setki ćwiczeń przygotowanych oraz objaśnianych przez profesjonalnych trenerów. Dodatkową zaletą jest komentarz audio. Poza udzielaniem instrukcji, trenerzy motywują użytkowników i zachęcają ich do większego wysiłku. Aplikacja umożliwia wybranie konkretnego celu ćwiczeń – może to być np. zrzucenie zbędnych kilogramów, osiągnięcie lepszych wyników w bieganiu czy też zagłębienie się w tajniki jogi. Dostępna w dwóch wersjach – darmowej oraz premium.

Podsumowanie

Trudno jest znaleźć uniwersalną, idealną aplikację do treningów. Wynika to z faktu, że każda osoba ma inne wymagania i oczekiwania, a także jest na innym poziomie zaawansowania. Jednak wymienione wyżej aplikacje są godne uwagi i spełniają kryteria dobrej aplikacji do ćwiczeń. Korzystanie z nich pomoże zadbać o regularność i systematyczność, kontrolować postępy, a także odnaleźć motywację w gorszych momentach. Każdy ma szansę odnaleźć wśród dostępnych na urządzenia mobilne aplikacji swój ideał.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności