Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 8 sierpnia 2021

Idealna aplikacja mobilna dla warsztatu samochodowego

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:29.45 min

Blog Thumbnail
W dzisiejszych czasach samochód to jeden z najważniejszych elementów w życiu mobilnego człowieka. Zapewnia nam szybką drogę do pracy, możliwość większych zakupów czy błyskawiczny przyjazd na obiad do rodziców. Życie bez samochodu okraszone jest wieloma trudnościami, co wiedzą właściciele samochodów w warsztatach. Większa ilość elementów i funkcji w aucie, sprawia, że serwisowanie staje się równie częste jak wizyta u lekarza. Co w przypadku, gdy telefon mechanika stale jest zajęty i nie sposób uzyskać informację o dostępnych terminach? W tym przypadku najlepiej sprawdzają się aplikacje mobilne.

Jakie są najważniejsze funkcje mobilnej aplikacji warsztatu samochodowego?

Przede wszystkim intuicyjność i przejrzystość. Potencjalny klient musi swobodnie poruszać się po aplikacji i doskonale widzieć gdzie znajduje się pole kontaktowe, cennik czy zakres wykonywanych usług. Bez takich informacji klient z pewnością wybierze inny sposób naprawy samochodu. Aplikacja powinna sprawnie łączyć klienta z danym warsztatem, by mogli oni szybko i swobodnie wymieniać informacje dotyczące serwisowania pojazdu. Ważny jest także przejrzysty terminarz, by użytkownik widział dostępne terminy w poszczególnych warsztatach i mógł bez problemu zarezerwować sobie naprawę samochodu. Istotny jest także płynny system płatności, który pozwoli na opłacenie usługi także w formie elektronicznej (BLIK czy też szybkie przelewy).

Często wykorzystywaną opcją jest także przyjazd przedstawiciela danego warsztatu, zabranie uszkodzonego pojazdu oraz odstawienie go po zakończeniu jego naprawy. Pozwala to na niepodejmowanie ryzyka związanego z dostarczeniem niesprawnego auta ale też przyspiesza cały proces. Aplikacje powinny na bieżąco otrzymywać informacje o wykonywanych naprawach poszczególnych części samochodu, co pozwala na śledzenie historii serwisowania. Dodatkowo forma mobilna pozwala także właścicielowi warsztatu na dopięcie dokumentacji – uzyskuje on bowiem niezbędne dane z poziomu telefonu, co niweluje ryzyko pomyłki (wynikającej np. z niestarannego charakteru pisma klienta).

aplikacja mobilna do zarządzania zadaniami w warsztacie mechanicznym

Zmiana tarcz może być jednym z zadań, które możesz przydzielić mechanikowi w aplikacji mobilnej.

Jakie aplikacje idealnie spełniają powyższe funkcje?

Jedną z nich jest aplikacja ProfiAuto. Posiada ona kontakt, wycenę, wyznacza termin odbioru i gwarantuje bezkontaktową płatność. Jest to świetna alternatywa na czasy pandemiczne, ale poza tym jest także wygodna na stałe. Dzięki niej można zlokalizować serwis najbliższy miejscu zamieszkania, umówić termin naprawy w dogodnym dla klienta momencie oraz ustalić szczegóły serwisowania pojazdu. Całość procesu przebiega zdalnie i nie wymaga wychodzenia z domu. Dodatkowo posiada wyżej opisaną funkcję bezkontaktowego odbioru samochodu przez przedstawiciela warsztatu. Aplikacja jest inteligentna, sama podsuwa rozwiązania, najbliższe warsztaty, sortuje zakres cen i wykonywane usługi. Dodatkowo dostępne są w niej najpopularniejsze w dzisiejszych czasach formy płatności, takie jak BLIK czy błyskawiczne bankowe przelewy. Aplikacja ProfiAuto posiada także opcję zaparkowania samochodu w serwisie, gdzie klient sam przywozi auto do warsztatu, a obsługa odbiera je później w formie bezkontaktowej. Następnie pracownicy po naprawie oddają samochód w wyznaczone przez klienta miejsce bądź informują o możliwości odbioru przez właściciela.

Aplikacja Integra to aplikacja łącząca program warsztatowy z funkcjami do zgłaszania usterek w trakcie serwisowania. Całość informacji jest umieszczona w jednej intuicyjnej aplikacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu usprawniona zostaje komunikacja w serwisie, dodatkowo obsługa klientów oscyluje na najwyższym poziomie. Aplikacja jest zoptymalizowana pod kątem dostępu do wielu danych, wykorzystując najnowsze technologie. Korzystanie z Integry pozwala na zaoszczędzenie czasu pracy, zachowaniu świetnych relacji z klientami a także zwiększenie renomy warsztatu samochodowego. Taki sposób przesyłania informacji pozwala także na bezpośrednie łączenie biura z warsztatem, co umożliwia szybkie uzupełnianie bazy klientów i wykonywanych napraw z poziomu warsztatu.

Podsumowanie najważniejszych aspektów

W czasach, gdy mobilne technologie są wykorzystywane w każdej firmie, ważne jest zachowanie ich intuicyjności i innowacyjności. Takie rozwiązania pozwalają na sprawne zarządzanie warsztatem, ale i na szybkie znajdowanie dopasowanych do potrzeb klienta usług jak najbliżej miejsca zamieszkania. Dodatkowo w dobie pandemii aplikacje umożliwiają bezkontaktowe załatwienie niezbędnych formalności, co zaoszczędza wiele stresu i zbędnej pracy. W dzisiejszych czasach ważne jest zwiększanie wydajności poprzez używanie nowoczesnych narzędzi.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności