Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 22 września 2021

Idealna aplikacja mobilna do zarządzania nieruchomościami

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:28 min

Blog Thumbnail
Zarządzanie nieruchomościami wiąże się z koniecznością codziennego kontrolowania wielu aspektów związanych z utrzymaniem domu lub mieszkania. Rozwój aplikacji mobilnych sprawia, że każdego roku na rynku pojawiają się nowe oprogramowania, które mają ułatwić wykonywanie z pozoru łatwych czynności.

Aplikacja mobilna a zarządzanie mieszkaniem – jaki to ma to sens?

Już teraz smartfony służą jako urządzenia monitorujące nasz sen, kalorykę przyjmowanych posiłków oraz ilość pokonanych kilometrów. W jaki sposób w takim razie wykorzystać aplikacje mobilne do zarządzania nieruchomościami?

Co jest potrzebne do wygodnego zarządzania nieruchomościami?

Poszukiwania idealnego narzędzia powinny być poprzedzone sformułowaniem konkretnych oczekiwań względem aplikacji tego typu. Nieruchomości wiążą się z ciągłymi opłatami, które są związane z pokaźną ilością faktur oraz rachunków. W najlepszym przypadku przypomnienia o płatnościach są wysyłane na naszą skrzynkę mailową, natomiast wciąż jeszcze zdarzają się firmy i spółki wysyłające płatnikom wersje papierowe. Dobra aplikacja służąca do zarządzania nieruchomościami powinna umożliwiać zatem kontrolowanie nadchodzących opłat i porównywanie ich pod względem konkretnych okresów w roku – miesięcy lub kwartałów.

Istotnym elementem zarządzania domem lub mieszkaniem są szybko znikające pieniądze. Ilość abonamentów, usług i opłat jest ogromna, dlatego dobre narzędzie powinno pozwalać na kontrolowanie miesięcznych wydatków w sposób łatwy i przejrzysty. Niezbędne jest również przyjazne dokonywanie opłat z poziomu aplikacji – ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której narzędzie to służy jedynie do celów informacyjnych. Dobra aplikacja zarządzająca nieruchomością powinna posiadać funkcję regulowania należności z poziomu telefonu komórkowego. Niełatwe jest również funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez dobrego kontaktu z lokalną społecznością. Idealnym rozwiązaniem byłaby funkcja łączenia wszystkich mieszkańców bloku lub kamienicy przy użyciu jednej platformy. Czy istnieje aplikacja mobilna spełniająca te wymagania?

Najlepsze aplikacje do zarządzania nieruchomościami

Najpopularniejszą aplikacją tego typu jest E-kartoteka. Platforma ta umożliwia sprawowanie pełnej kontroli nad swoją nieruchomością przy użyciu telefonu komórkowego. Z poziomu aplikacji użytkownik ma dostęp do opłaconych i zaległych rachunków, a także miesięcznego wykresu, który przedstawia sposób kształtowania się opłat w poszczególnych okresach roku. Podzielenie wezwań do zapłaty na różne kategorie pozwala na łatwe grupowanie nadchodzących płatności pod względem ich rodzaju. Dużą zaletą aplikacji jest możliwość dokonywania opłat przy użyciu wielu metod bankowych. Oprócz klasycznych przelewów wykonywanych przez stronę internetową naszego banku, do dyspozycji są również płatności GooglePay, Blik oraz przy użyciu karty kredytowej lub debetowej. Istnieje również możliwość stworzenia forum dyskusyjnego danej wspólnoty mieszkaniowej, co umożliwia łatwą komunikację między lokatorami.

Alternatywną opcją jest aplikacja iMieszkaniec.pl, która oferuje jednak zaledwie część wyżej wymienionych funkcji. Z poziomu panelu sterowania w narzędziu można kontrolować nadchodzące opłaty i ustawiać przypomnienia o konkretnych terminach zapłaty. Ciekawą opcją jest możliwość zamieszczania zgłoszeń oraz komentarzy dotyczących spraw lokalnych, dzięki czemu przepływ informacji między mieszkańcami a zarządcą jest szybszy.

Aplikacja idealna – czy istnieje?

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z kilku aplikacji mobilnych funkcjonujących na rynku internetowym. Większość z nich oferuje podobne możliwości i z tego powodu ważna jest intuicyjność stosowanej platformy. Kontrolowanie wydatków związanych z utrzymaniem nieruchomości jest trudne w przypadku posiadania jednego domu lub mieszkania, jednak sytuacja ta komplikuje się jeszcze bardziej zarządzając dwoma lub większą ilością obiektów. Zagubiony mail, nieprawidłowy numer konta lub niejasne zasady dokonywania opłat – te kilka elementów są w stanie sprawić, że nadzór nad nieruchomością stanie się drogą przez mękę. Warto wspomóc się dedykowanymi do tego aplikacjami, zwłaszcza że większość z nich jest zupełnie bezpłatna. Oczywiście, nie ma jednego idealnego narzędzia, którego używanie rozwiązuje wszelkie problemy. Większość osób korzysta z dwóch powyższych aplikacji – E-kartoteka oraz iMieszkaniec. Obie posiadają elementy, które warto poprawić, jednak pomoc jaką wnoszą w codzienne zarządzenie mieszkaniem lub domem jest nieoceniona.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności