Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 13 lipca 2021

Najlepsze aplikacje mobilne Android w 2021 roku

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:61.8 min

Blog Thumbnail
Twórcy aplikacji mobilnych na co dzień wymyślają setki nowych pomysłów i wdrażają je do rzeczywistości. W praktyce jedynie niektóre z aplikacji mogą dostąpić zaszczytu naszych smartfonów i tabletów. Trudno jest również wybrać najlepsze z najlepszych. Po to właśnie powstał ten artykuł. Dzięki niemu możecie dowiedzieć się czego nowego warto spróbować w 2021 roku.

W zestawieniu przedstawione zostały aplikacje, które zyskały sławę, a jednocześnie wprowadziły do mobilnego świata pewną innowację. Staraliśmy się o to, aby lista ta była jak najświeższa. Dlatego nie znajdziecie tutaj wspomnień o aplikacjach z ubiegłych lat, bo przecież wtedy najlepszą aplikacją byłyby Google Chrome i Messenger.

O mobilnych aplikacjach na Androida słów kilka

Aplikacje mobilne na Androida powstają i rosną jak grzyby po deszczu. Według statystyk liczba opublikowanych aplikacji w sklepie Google Play osiągnęła już 2.96 miliona. Łącznie wygenerowało to 50 miliardów pobrań. Można powiedzieć, że aplikacje coraz częściej zastępują strony internetowe, chociaż nie we wszystkich przypadkach tworzenie dedykowanej aplikacji jest opłacalne – np. nie opłaca się ich publikować dla małych sklepów internetowych.

Aplikacja mobilna android - UX/UI przykład

Aplikacja mobilna android – UX/UI przykład

Niektórzy mówią, że aplikacje są rozszerzeniem i sercem działań, które podejmujemy z użyciem swoich smartfonów. Ich popularność rośnie, a ich programistą może zostać każdy. W związku z tym w ich wybieraniu trzeba być ostrożnym, bo nie wszyscy twórcy mają dobre intencje. Wiele z nich zostało stworzone przez amatorów, a więc najlepiej korzystać z tych opublikowanych przez zweryfikowanych partnerów.

Duża część aplikacji ma do siebie to, że wymaga od nas płacenia za funkcjonalność, która powinna być darmowa. Nie chcielibyśmy też być zasypywani reklamami ani treściami, o które nie prosiliśmy. Mimo że mnóstwo aplikacji mobilnych jest na etapie testowania, „alfa” lub „beta”, to i tak znajdują się w sklepie Play.

Najlepsze aplikacje mobilne Android w 2021 roku

Na topie są trzy rzeczy: spokój, wygoda i oczywiście rozrywka. Nikt chyba nie spodziewał się, że wszyscy oszaleli na punkcie zdrowych diet i zaczęli liczyć kalorie? Tak. W czołówkach znajdują się aplikacje do zamawiania jedzenia, słuchania muzyki i medytowania (tzn. uspokajania). Wybraliśmy te, które wyróżniają się z tłumu, aby skrócić waszą wędrówkę, odpowiadając na najważniejsze pytanie: którą aplikację warto dziś pobrać?

1. Opera GX

Opera GX to przeglądarka dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez rozrywki. Aplikacja mobilna ma szansę na zdobycie sporej popularności, bo trafia do graczy, czyli najliczniejszej grupy odbiorców odwiedzającej internet. W wyglądzie obecne są charakterystyczne kolorowe i neonowe elementy. Poza oczywistą funkcją przeglądania, dostępny jest tutaj kanał informacyjny, w którym są najświeższe nowinki ze świata gier. Co ciekawe, Opera GX ma wbudowany ad-block. Od teraz nie umknie wam żadna nowa pozycja i będziecie mieć pewność, że nadchodząca gra znajdzie się na waszej półce już w dniu premiery. Warto ją pobrać, jeśli lubicie gamerski design i growe nowinki.

2. Glitch Lab

Efektywna manipulacja grafiką nie należy do najprostszych zadań. Glitch Lab pomaga podmieniać różne obiekty i zastępować je bardziej abstrakcyjnymi. Aplikacja łączy w sobie prostotę z dużymi możliwościami. Zaskakujące i często kosmiczne efekty są starannie zorganizowane w oznaczonych kategoriach. Aplikacja w ręce użytkownika daje szeroki zakres filtrów i opcji skupiających się wokół koncepcji „glitch”. W aplikacji dostępne jest ponad 100 efektów, w tym efekty pikselowania, rozmazywania, trójwymiarowe i inne. Dostępne są ogromne możliwości konfiguracyjne. Można również tworzyć pełnoprawne animacje przy wykorzystaniu modułu animacji. Nie musicie już czekać na wizytę UFO. Możecie zaskoczyć swoich znajomych używając Glitch Lab.

3. Time Rise

Znudził wam się zwykły czasomierz i minutnik? Time Rise to bardzo prosta aplikacja, która może to zmienić. Pozwala ustawić czas. Następnie należy odwrócić telefon do góry nogami, aby czas zaczął przelewać się niczym piasek w klepsydrze czasu. Time Rise jest kolorowy i ma przyjemną dla oka animację, dzięki temu czas w kuchni płynie nieco lżej. Na razie aplikacja zapewnia bardzo podstawową funkcjonalność, jednak deweloperzy powoli będą dodawać nowe funkcje i opcje stylizacji.

4. Niagara Launcher

Każde nowe urządzenie z Androidem jest dostarczane z unikalną szatą graficzną. Jednak nie musimy kupować nowego smartfona, aby móc cieszyć się odświeżonym wyglądem. Wystarczy Niagara Launcher, który jest aplikacją do personalizacji interfejsu. Aplikacja została wydana po raz pierwszy 30 stycznia 2021 roku i jest jedną z najlepszych nowo wydanych aplikacji android w 2021 roku. Wyróżniają ją takie funkcje jak powiadomienia na ekranie głównym, wbudowany odtwarzacz multimedialny i funkcja ukrywania aplikacji. Warto sprawdzić, bo Launcher Niagara jest jednym z najlepiej zoptymalizowanych w historii Androida.

5. MoodBites

Każdy z nas zna już UberEats. A co, gdyby spróbować czegoś odwrotnego? MoodBites to darmowa aplikacja do prowadzenia swojej diety, która pozwala zapisać co zjedliśmy, jak się czuliśmy i jakie prowadziliśmy nawyki żywieniowe. Wiele osób ma tendencję do jedzenia w zależności od swojego nastroju. Ta aplikacja pozwala dostrzec jak się czujemy i jak reagujemy na zmiany naszego humoru. Później łatwiej jest wywnioskować co jeść, aby czuć się najedzonym i nie zmagać się z zaburzeniami trawienia, zgagą, problemami ze wzdęciami, nietolerancją pokarmową itd. MoodBites nie zastąpi dietetyka, ale znajdzie korelację między tym, co jemy, a tym, jak się czujemy. Pozwala to samodzielnie uzyskać kontrolę osobom, które chcą być fit. Pomaga uniknąć rzeczy, które mają na nas najgorszy wpływ.

6. White Noise Lite

White Noise Lite jest jedną z tych „trendy” aplikacji. Nie pozwala ona na tradycyjną medytację, ale jest czymś, co rzeczywiście może nas uspokoić. Pozwala się położyć i skupić na szumie. Nie jest to nowość, ale różnica polega na tym, że aplikacja po prostu odtwarza białe szumy. W ten sposób można, zagłuszyć dźwięki z zewnątrz, tworząc coś na podobieństwo dźwięku klimatyzacji w swoim otoczeniu. Aplikacja jest prostym narzędziem, które polepsza jakość naszego snu w nocy. Nie zapomnij przewietrzyć pokoju.

7. WellPaper

WellPaper to nowa aplikacja typu „tapeta live” od OnePlus. Aplikacja wyświetla osobiste dane oparte o czas spędzony w różnych aplikacjach. Możemy nie tylko zobaczyć, jak długo coś robimy, ale ile czasu poświęcamy w ciągu dnia na przebywanie w mediach społecznościowych i aplikacjach. Wszystko to jest uporządkowane w 6 kategoriach, które zmierzają do jednego celu – czyli lepszego wykorzystania bezcennego czasu. WellPaper po jakimś czasie zdaje się poprawiać samopoczucie, bo wywołuje mały dysonans poznawczy, który staramy się wyeliminować poprawiając swoje zachowanie.

8. Star Chef 2

Star Chef 2 to gra, gdzie gracz wciela się w rolę kucharza, a właściwie szefa kuchni. Łączymy się z siecią, otrzymujemy listę zadań gotowania codziennych receptur i rzeczy do zrobienia. Gra jest połączona z ciekawą oprawą graficzną i społecznością online, dzięki której możemy podzielić się swoimi postępami wśród znajomych. W grze są łatwe zadania dla dzieci, a gra jest na tyle interaktywna, że potrafi zaangażować na długie godziny. Zdecydowanie polecana pozycja dla tych, którzy szukają w grach czegoś więcej niż jedynie relaksu.

9. Fanya

Na koniec coś dla tych, którzy starają się być produktywni. Fanya to aplikacja do tworzenia list rzeczy do zrobienia i organizowania zadań. Posiada dwie istotne rzeczy: listę do zrobienia oraz kalendarz. Pozwala dodawać zadania, sprawdzać swój plan dnia i sprawnie organizować swoje życie. Dostępna jest funkcja eksportu i importu swoich planów, co umożliwia synchronizację pomiędzy urządzeniami. Do dyspozycji są przypomnienia o zadaniach, widżety do dodania do ekranu głównego i możliwość importowania danych z kalendarza Google lub Microsoft Outlook. Według opinii jest to jedna z niewielu aplikacji to-do, która dobrze spełnia swoje zadanie. Pamiętajcie tylko, aby tym razem trzymać się planu.

Podsumowanie

Rok 2021 zdecydowanie okazał się rokiem, w którym ukazało się już wiele ciekawych aplikacji dla smartfonów oraz tabletów z systemem Android. Widać postęp techniczny w kwestii optymalizacji i szybkości. Rośnie zainteresowanie zdrowym stylem życia, czego przykładem jest aplikacja MoodBites. Staramy się szukać coraz bardziej innowacyjnych sposobów na relaks korzystając m. in. z White Noise Lite. Rynek gier mobilnych nie przestaje kwitnąć, czego dowodem jest Star Chef 2.

 

Aplikacja mobilna Android

Pozyskaj więcej klientów dzięki własnej aplikacji mobilnej

Aplikacje mobilne – cennik

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności