Porozmawiajmy!

shape shape

Blog Strony internetowe 16 lutego 2019

Ile kosztuje strona internetowa?

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:24.4 min

Blog Thumbnail
Samo stworzenie strony internetowej nie należy do trudnych zadań. Schody pojawiają się  wtedy, kiedy chcesz aby strona www twojej firmy była funkcjonalna i odpowiadała wszystkim twoim potrzebom.

Inwestycja na lata

Na koszt utworzenia strony internetowej składa się wiele elementów. Wszystko zależy od tego czego dokładnie potrzebujesz. Warto zainwestować w stronę internetową, która będzie spełniać twoje oczekiwania i będzie zawierała tylko to, co naprawdę potrzebne.  Miej na uwadze fakt, że to strona www to twoja wizytówka i inwestycja na lata.

Rodzaje witryn internetowych

Przy podejmowaniu decyzji utworzenia strony internetowej, musisz się zastanowić jaki dokładnie rodzaj wybierać. Istnieją dwa rodzaje stron internetowych.

Pierwsza z nich to witryna statyczna, którą łatwo zarządzać, kiedy masz ku temu odpowiednią wiedzę.

Druga witryna jest oparta o system CMS, na której możesz być administratorem. Bez przeszkód wolno ci zmieniać treści, wzbogacać o dodatkowe elementy, zarządzać łatwymi narzędziami. Cena strony internetowej, opartej o system CMS jest zdecydowanie droższa niż cena utworzenia strony statycznej.

Wiele zależy od tego, czy zamierzasz dokonywać aktualizacji na stronie www, prowadzić blog czy też nie. Jeśli jesteś zwolennikiem utworzenia czegoś, co nie wymaga modyfikacji, pokuś się o witrynę statyczną.

Wybór wykonawcy ma znaczenie

Jeśli podejmiesz decyzję o rodzaju strony internetowej to staniesz przed kolejnym wyborem, mianowicie wyborem firmy wykonawczej. Ta decyzja wcale nie należy do łatwych. Na rynku można spotkać się z wieloma freelancerami czy agencjami, które zachęcają do współpracy. Nie każdy z nich jest jednak wiarygodny i godny zaufania.

Zanim zdecydujesz się na konkretną osobę czy agencję, zobacz jej porfolio, poczytaj opinie, sprawdź rekomendacje klientów i miej pewność, że pracują tam osoby znajdujące się na właściwym miejscu. Kieruj się intuicją i zdrowym rozsądkiem, a przede wszytskim nie spiesz się z decyzją.

Koszt utworzenia strony internetowej

Cena utworzenie strony internetowej zależna jest od tego, co otrzymujesz w efekcie finalnym. Jeśli prócz samej witryny otrzymujesz instrukcję obsługi twojej strony www, gwarancję właściwego funkcjonowania, indywidualny projekt graficzny, optymalizacje strony www pod kątem SEO oraz pomoc w jej rozbudowaniu czy promocji w sieci, to bez wątpienia zapłacisz za nią więcej.

Ceny naprawdę są różne, wiele zależy od wykonawcy strony internetowej. Na rynku można spotkać się z kosztami między 500 a 15 000zł. Za dobrze przygotowaną stronę internetową z własnym projektem graficznym i instrukcją orientacyjnie możesz zapłacić w granicach 2-5 tysięcy złotych. Wszystko zależy od jakości strony www i twoich oczekiwań. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jeśli chodzi o dokładny koszt stworzenia strony internetowej.

Freelancer czy Agencja interaktywna?

Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo ta decyzja również leży po twojej stronie. Porównaj ze sobą kilka ofert i nigdy nie wybieraj ani najtańszej ani najdroższej z nich. Przemyśl swoje oczekiwania i stwórz umowę, która będzie to wszystko weryfikować. Pamiętaj, że jakość strony www jest bardzo ważna, tak samo jak jej funkcjonalność, dostosowanie do odpowiedniej grupy odbiorców, zoptymalizowanie pod kątem SEO czy choćby dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych. Twoja strona internetowa ma być wartością samą w sobie.

Asander

Jeśli chcesz uzyskać więcej porad w kwestii stworzenia najlepszej strony www dla swojej firmy, wejdź na asander sklep www, podaj swoje oczekiwania i zapytaj o ofertę.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności