Porozmawiajmy!

shape shape

Blog Strony internetowe 2 lutego 2019

Landing page – sposób na zaprezentowanie produktu na stronie internetowej

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:16.35 min

Blog Thumbnail
Użytkownicy Internetu często szukają interesujących ofert i produktów na stronach internetowych. Przeglądając strony www wpadają na ciekawe reklamy, gdzie po kliknięciu zostają przekierowani na konkretną stronę internetową. Co to takiego? To właśnie Landing page, czyli strona docelowa, która zostaje ukierunkowana na jednoznaczny cel.

Możliwości Landing page na stronie www

Celem firm jest prezentacja marki, promocja i zachęcenie do zakupu oferowanych produktów. Dzięki Landing page można dokonać prezentacji (najlepiej) jednego produktu i zapoznać klienta z korzyściami jakie niesie ze sobą jego zakup.

Od tego się zaczyna…

Niezwykle istotny jest dobór nagłówka. Powinien być interesujący i zachęcić do przeczytania umieszczonej pod nim treści. Postaraj się aby nagłówek umieszczony w reklamie był równoznaczny z nagłówkiem, który jest umieszczony na stronie docelowej.

Jasność i konkret w witrynie www

Treść, którą czyta odbiorca powinna być jasna i zwięzła, pisana ‘językiem korzyści’. Przygotowując treść trzeba jasno postawić jeden cel i pisać tak, aby po przeczytaniu wszystkich informacji zamierzony cel został osiągnięty.

Zanim treść zostanie opublikowana, warto poradzić się osób trzecich. Niech zamienią się w testerów i sprawdzą czy tekst jest rzeczywiście konkretny i zrozumiały, a potencjalny klient w łatwy sposób przejdzie do realizacji zamierzonego celu czyli zakupu produktu.

Landing page polega właśnie na tym, aby na danej stronie umieścić takie informacje, które w szybki i łatwy sposób zachęcą odbiorcę do działania. Tym działaniem jest skorzystanie z oferty i dokonanie transakcji.

Spójna całość

Przygotowuj Landing page – zadbaj o szatę graficzną w sposób szczególny. Grafika powinna współgrać z treścią ale nie rozpraszać odbiorcę.  Wszystkie elementy na tej jednej stronie dobierz tak aby prezentowały całą wartość produktu. Nie chodzi oto by zabłysnąć lecz oto by treścią i doborem niewielkiej ilości ozdobników zdobyć klienta.

Rekomendacje

Jeśli chcesz być bardziej wiarygodny, umieść na Landing page’u rekomendacje. Wszystkie pozytywne opinie, potwierdzą twoje kompetencje oraz rzetelność prezentowanych treści.

Skuteczne narzędzie

Landing page jest narzędziem bardzo skutecznym, gdyż pomaga osiągnąć wysoki poziom konwersji. To miejsce, gdzie Internauta spędza zaledwie kilka chwil i podejmuje szybkie decyzje. Zatem jest efektywnym sposobem na prezentację produktu oraz osiągnięcie zamierzonego celu, pod warunkiem, że zostanie przygotowana we właściwy sposób.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności