Porozmawiajmy!

shape shape

Blog Pozycjonowanie SEO 30 marca 2019

Porady SEO 2018 cz.2

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:34.7 min

Blog Thumbnail
Kiedy zaczynasz swoją działalność, tworzysz stronę internetową i prowadzisz blog, przed podjęciem jakichkolwiek działań warto zaczerpnąć wiedzy od osób, które ‘ siedzą’ w tej branży od lat.

Ponad dwa miliony postów

Konkurencja na rynku jest ogromna. Codziennie do sieci trafia ponad 2 miliony nowych postów. Aby utrzymać się w rankingu najlepszych bloggerów, warto zainspirować się metodami oraz wprowadzić kilka trików, które skutecznie zwiększą ruch na twojej stronie.

Działania, o których mowa to bez wątpienia strategie SEO. Powinieneś je stosować za każdym razem, kiedy planujesz udostępnić swój post.

W niniejszym artykule dowiesz się jak osiągnąć  sukces poprzez prowadzenia bloga oraz poznasz najskuteczniejsze techniki SEO, które były testowane przez ekspertów.

Cierpliwość i skuteczność

Twoja cierpliwość i dbałość o szczegóły to najlepsze narzędzia, którymi możesz się posługiwać prowadząc stronę internetową. Na efekty swojej pracy trzeba poczekać a dbałość o każdy detal w swoich tekstach przyniesie wymarzone efekty.

Osiąganie sukcesu

Posiłkując się wiedzą oraz doświadczeniem bloggerów z całego świata, którzy miesięcznie mają około 400 tysięcy odbiorców na swoim blogu, warto podkreślić, że content oraz promocja wchodzą w skład sukcesu twojej strony www.

Content i promocja

Wbrew pozorom 20% sukcesu twojego blogu to dokładnie przygotowany content, a 80% stanowi promocja. Mogłoby się wydawać, że przygotowanie odpowiednich treści zajmie kilka godzin. Specjaliści w dziedzinie prowadzenia blogu podają, że artykuł, który może zostać przeczytany przez miliony odbiorców przygotowuje się nawet 20 godzin.

Trafne strategie

Najlepsze metody SEO wśród odnośników do innej strony to słowa kluczowe, content i promocja. Te trzy cechy muszą ze sobą doskonale współgrać i tworzyć jedną całość jeśli stawiasz na pomyślność.

Twoja strona internetowa w rankingach

Pozycja twojej strony www w rankingach zależy od odpowiednio dobranych słów kluczowych. Zanim zdecydujesz się na konkretne słowa, pamiętaj o wybranej grupie docelowe. Poszukaj informacji w sieci i poczytaj rad, udzielonych przez osoby zajmujące się taką samą branżą. Spośród wybranych słów kluczowych dokonaj selekcji i dostosuj je do przygotowanego content’u. Nie zapominaj o konkurencji- dowiedz się jak mocną ma pozycję i jakimi strategiami się posługuje, by wypracować swoje strategie-silniejsze.

Wskazówki ekspertów

Blogerzy, których artykuły są wysoko pozycjonowane przez grono użytkowników udzielają wskazówek innym blogerom, którzy zaczynają swoje działania i liczą na efektywność swej pracy.

Wśród najwyżej cenionych strategii wymieniają:

  • niezawodny i zachwycający odbiorców content
  • odpowiednią długość i jakość postu
  • optymalizację strony internetowej pod względem SEO zgodnie z najnowszymi trendami
  • promocję utworzonych postów

Optymalizacja strony

Optymalizacja strony internetowej jest działaniem niezwykle istotnym. Aby tego dokonać trzeba popracować nad długością content’u i dostosowaniem odpowiednich zdjęć. Nie więcej niż 5tys słów i 85 obrazów to najlepszy wybór dla twojej strony www. Choć prowadzenie bloga to ciężka praca,  może spotkać się z uznaniem i pozytywnymi opiniami rzeszy odbiorców.

Wskaż kierunek

Już na samym początku poprzez chwytliwy i odpowiednio dobrany tytuł do całości, ciekawisz grupę odbiorczą prezentowanymi treściami. Tytuł może wskazać kierunek przekazywanych informacji. Umieszczone słowa kluczowe w tytule mogą także zwiększyć zainteresowanie użytkowników. Jeśli hasło kluczowe nie znajduje się w tytule, zadbaj by znalazło się na początku przygotowanego tematu.

Dane statystyczne mają moc

Kiedy zastanawiasz się nad nagłówkami do pisanych treści, kieruj się kilkoma wskazówkami. Po pierwsze spraw, aby odbiorcy natrafiając na nagłówek twojego nowego postu czuli zaciekawienie tematem. Po drugie nagłówek powinien działać na emocje odbiorcy, który będzie chciał się dowiedzieć więcej po przeczytaniu tytułu. Po trzecie wprowadzaj liczby i dane statystyczne. Tego rodzaju triki zawsze wpływają na użytkownika, który podświadomie pragnie się dowiedzieć, co dokładnie kryje się za tymi liczbami.

Wewnętrzna struktura strony www

Prowadząc blog nie bój się włączać do tekstu dodatkowe linki, które przeniosą odbiorcę na kolejną stronę, gdzie będzie można zdobyć jeszcze więcej informacji w danym temacie. Google ceni takie działania.

80% informacji zapamiętujesz poprzez obraz

Kiedy tworzysz post na swoim blogu nie może zabraknąć odpowiednich obrazków czy zdjęć. Według przeprowadzonych badań 80% informacji przekazanych przez obraz zostaje zapamiętane przez odbiorcę, 20% użytkownik zapamiętuje z treści i 10% informacji zapamiętuje poprzez dźwięk. Podsumowując, umieszczenie obrazu pod swoim postem to podstawa, gdy przyszło nam żyć w czasach rozwiniętej technologii oraz możliwości korzystania z wielu aplikacji, które ten obraz wyostrzą, wzbogacą.
A kiedy do świetnie przygotowanego contentu dodasz zdjęcia i dźwięk możesz uzyskać zadziwiający efekt.

Najpopularniejsze miejsca w sieci

Jeśli chcesz dotrzeć do większej grupy odbiorców bądź aktywny w social mediach i udostępniaj swoje działania w Internecie. Wśród najbardziej popularnych i odwiedzanych miejsc w sieci znajdują się: Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, Pinterest. Kiedy skorzystasz z kilku kanałów zasięg twej działalności będzie jeszcze większy.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności