Porozmawiajmy!

shape shape

Sklepy www 4 grudnia 2018

Hosting www – szybkość i niezawodność warunkiem sprawnego działania sklepów internetowych

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:25.45 min

Blog Thumbnail
Hosting internetowy, obok strony www czy domeny, stanowi integralną część twojego sklepu internetowego.

Mianem hostingu można określić miejsce na serwerze, które umożliwia konsumentom odwiedzanie sklepu internetowego przez całą dobę. Aby sklep internetowy działał prężnie, warto przed podjęciem decyzji o zakupie hostingu, przejrzeć dostępne oferty i wybrać tę najlepszą.

Hosting: polski czy zagraniczny?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm hostingowych. Pytanie brzmi – w który hosting warto zainwestować: polski czy zagraniczny? Jednym z podstawowych ograniczeń wykupienia hostingu zagranicznego może być bariera językowa. Nie każdy zna na tyle język angielski, aby dokonać zagranicznych transakcji, które mogą stanowić o jakości danej firmy. Niemniej zagraniczne hostingi mogą być korzystniejsze, niż te ofe

hosting serwer www

Wybierając serwer sprawdź jego podstawowe cechy: szybkość, odporność na duży ruch, gwarantowany czas działania bez przestojów.

rowane w Polsce (chodzi zarówno o cenę, jak i parametry hostingu). Jeśli nie czujesz się na siłach, by kupić hosting zagraniczny, poproś o pomoc tłumacza. Innym rozwiązaniem może być poszukanie kogoś, kto poleci ci najlepszy zagraniczny hosting lub wytłumaczy, jakimi możliwościami dysponuje.

Nie jest jednak tak, że wśród polskich usługodawców brakuje dobrego hostingu. Warto rozeznać się w ofertach oraz opiniach i być może wybrać firmę polską.

Szybkość i niezawodność = sukces

Jeśli serwer działa bezawaryjnie, a jakość i szybkość połączenia hostingu jest dobra, to szybkość wyświetlania się utworzonego sklepu internetowego również będzie zadowalająca. Zwróć uwagę na bezpieczeństwo – to znaczy na to, czy firma, u której wykupujesz hosting, zapewnia ochronę danych osobowych, także twoich klientów. Dokonując zakupu hostingu, powinieneś otrzymać dokumenty, które to potwierdzają.

Ranking hostingów jest istotny

Przed podjęciem decyzji o wykupieniu odpowiedniego hostingu, najlepiej poczytaj w internecie opinie na temat tych, które cie interesują. Sprawdź ranking  hostingów i zwróć uwagę na ich szybkość oraz niezawodność. Dzięki tym cechom twój sklep internetowy będzie działał bez zarzutu, a konsumenci będą chętnie do niego zaglądać. Pamiętaj, że strona, która ładuje się wolno, odstraszy potencjalnego klienta.

Powierzchnia dyskowa i transfer

Ważne jest dostosowanie technologii do utworzonego sklepu internetowego, by mieć pewność, że wybrany hosting będzie w stanie precyzyjnie obsługiwać sklep internetowy. Zadbaj o odpowiedni limit powierzchni dyskowej oraz transfer. Pamiętaj, że jeśli przekroczysz limit jednego lub drugiego, może wiązać się to z obciążeniem finansowym.  Zanim wybierzesz odpowiednią firmę hostingową, zdobądź wszystkie potrzebne informacje i zastanów się, czy jest to dla ciebie korzystne. Zadbaj także o to, by w przypadku trudności technicznych otrzymać pomoc możliwie jak najszybciej. Nie każda firma hostingowa oferuje ją tak szybko, jak byś tego oczekiwał.

Minusy darmowego hostingu

Na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują usługi zarówno płatne, jak i darmowe. Jeśli zdecydujesz się na darmowy hosting, unikniesz opłat związanych z jego zakupem. Hosting darmowy ma jednak wiele minusów i może się okazać, że w efekcie finalnym będzie cię to sporo kosztować. Mowa tu przede wszystkim o limicie transferu czy przestrzeni dyskowej. Może mieć to bardzo niekorzystny wpływ na jakość wyświetlania się sklepu internetowego, jak również wiązać się z brakiem dostępu do niego. Hosting darmowy może także powodować zasypywanie reklamami i pojawienie się wielu awarii technicznych, które niekoniecznie szybko będą naprawiane.

Warto zatem zapłacić za hosting, który będzie działać szybko i sprawnie, bo jest to przepustka do sprzedaży produktów bądź usług.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności