Porozmawiajmy!

shape shape

Sklepy www 12 grudnia 2018

Idealna prezentacja produktu w twoim sklepie internetowym

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:21.4 min

Blog Thumbnail
Sprzedając produkty na stronie internetowej, trzeba zadbać o detale. Bardzo ważna jest pełna oraz jasna nazwa produktu i logo, które będzie kojarzone z produktem. To powinno znaleźć się na stronie internetowej i być widoczne dla każdego klienta.

Karta produktu

Każdy produkt powinien mieć dokładnie przygotowaną tzw. „kartę produktu”. Karta produktu obejmuje dokładne informacje dotyczące sprzedawanego towaru. Ważne jest podanie modelu, nazwy producenta, parametrów, koloru oraz zastosowania. Jeśli sprzedawane są ubrania, powinna pojawić się tabela rozmiarów. Cecha produktu, zaleta i korzyść to trzy niezbędne informacje, które najpełniej prezentują produkt.

Konkurencja

Pod parametrami produktu musi znaleźć się szczegółowy opis, który ukaże walory sprzedawanego towaru. Klienta do zakupu zachęcamy opisem, ale nie można go zanadto koloryzować.  Wszystko musi być zgodne z rzeczywistym stanem i opisane w taki sposób, aby klient chciał kupić produkt, a ten musi okazać się odpowiedni i spełnić oczekiwania.

Jeśli nie chcemy, aby klient kupował asortyment u konkurencji, trzeba „przysiąść” nad opisem, który będzie lepszy niż u innych i dzięki niemu potencjalny klient dowie się czegoś więcej o produkcie niż na konkurencyjnej stronie www.

Zdjęcie i film

Do każdej prezentacji produktu powinno zostać dołączone zdjęcie. Im więcej zdjęć, tym dokładniejsza prezentacja np. jeśli sprzedawane są buty: ważne aby zdjęcia wykonane były z każdego profilu: bok lewy, prawy (jeśli wygląda inaczej niż lewy), góra, dół. Klient dokonując zakupów przez internet, nie ma możliwości dotknięcia go, dlatego tak ważne są zdjęcia asortymentu w wysokiej jakości.

Gdy sprzedaż dotyczy ubrania, to warto dołączyć jego zdjęcie na modelce/modelu, a gdy mowa np. o dekoracji ściany: zdjęcie powinno pokazać, jak produkt prezentuje się na ścianie. Oprócz zdjęć dodatkowym atutem jest umieszczenie filmiku prezentującego dany produkt.

Aktualna cena

Przy prezentacji produktu musi być podana cena, trzeba ją aktualizować, biorąc pod uwagę możliwe promocje, kody rabatowe czy kartę stałego klienta. Cena to drugi najbardziej poszukiwany element przez klienta.

Niezbędne informacje

Potencjalny klient musi mieć jasność, co kupuje i czy dany produkt jest dostępny. Jeśli nie, to kiedy będzie w sprzedaży albo w jaki sposób może się o tym dowiedzieć. Ważne są informacje dotyczące możliwości zakupu. Widoczny „koszyk”, do którego wirtualnie można dodać zakupy lub zrealizować zamówienie bez wątpienia sprzyja sukcesowi sprzedaży. Przycisk z możliwością dokonania zakupu powinien znaleźć się po prawej stronie, a jego kolor współgrać z kolorystyką strony internetowej.

Przy sprzedaży bardziej wartościowego produktu typu telewizor, dla klienta ważna jest możliwość zakupu na raty. Takie rozwiązanie zyskuje przychylność potencjalnych klientów.

Reklama w sieci

Prezentacji produktu można dokonać również poprzez stworzenie profilu branży np. na Facebooku. W tym miejscu można umieścić opis produktu, zdjęcia, prosić o oceny zadowolonych klientów, a także o ich zdjęcia: np. zdjęcie zakupionego stolika z krzesłami ustawionego w salonie. Jest to darmowa reklama, która obiega świat.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności