Porozmawiajmy!

shape shape

Pozycjonowanie SEO Sklepy www 20 grudnia 2018

Istotne elementy dla wyszukiwarki Google w twoim sklepie internetowym

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:15 min

Blog Thumbnail
Wyszukiwarka Google to miejsce, które pozyskuje dla ciebie klientów i pozycjonuje twój sklep internetowy.

Kompozycja sklepu internetowego

Sklep internetowy musi odznaczać się wysoką jakością, jeśli chce się wyróżniać wśród konkurencji.

Przy tworzeniu sklepu internetowego warto skupić się na stronie głównej, treści oraz układzie strony.  Wybór kategorii do swojego sklepu internetowego musi być  konkretny i prosty. Jeśli tekst w pełni odzwierciedla to, co sprzedawane jest w sklepie internetowym, bez wątpienia będzie docenione to przez wyszukiwarkę Google.

Niebanalny, ale adekwatny dobór słów, a przy tym odpowiednia forma menu produktów sprawi, że  łatwiej będzie je wyszukiwarce odczytać i odnaleźć pośród wielu stworzonych sklepów www.

Ważne elementy

Użycie niektórych z elementów wpływa na optymalizację sklepu internetowego i staje się zauważone przez Google. Istotne ogniwa w twoim sklepie internetowym to nazwa produktu wraz z jego parametrami oraz słowa klucze dobrane odpowiednio do karty produktu.

Zalety Rich Snipeets

Zadbaj o Rich Snipeets, czyli treści, które sprecyzują działalność twojego sklepu, a przy tym udoskonalą i zwiększą jego widoczność. Poprzez tego rodzaju działania wyszukiwarka Google w sposób odpowiedni zakwalifikuje stronę www, zaprezentuje cenę oferowanego produktu, zwiększy możliwości jego zakupu oraz przedstawi wystawione oceny dokonanych sprzedaży.

Unikalny opis produktu

Opracowując treści do sklepu internetowego, trzeba pamiętać o unikatowym opisie produktu i tworzyć sklep internetowy tak, aby był odpowiedni pod kątem SEO.

Aktualizacja przede wszystkim

Istotnym elementem dla wyszukiwarki Google jest aktualizacja treści strony swojego sklepu internetowego, prowadzenie na nim bloga oraz uzupełnianie go wszelkimi wzmiankami dotyczącymi produktów. Dla wyszukiwarki Google te działania świadczą o aktywności sklepu oraz o tworzeniu go dla potrzeb klientów.

Zdobądź certyfikat

Kolejny element to certyfikat SSL. Jest certyfikatem odpowiedzialnym za szyfrowanie połączeń, pomiędzy użytkownikiem sklepu internetowego a serwerem. Dzięki SSL wszelkie informacje zawarte w połączenia między użytkownikami zostają chronione. Mowa tu o danych osobowych, hasłach, numerach kart płatniczych itp. Posiadanie SSL w swoim sklepie internetowym to większa wiarygodność i zaufanie klientów, a przy tym  większe zaufanie wyszukiwarki Google.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności