Porozmawiajmy!

shape shape

Strony internetowe 12 grudnia 2018

Elementy, które urozmaicą twoją stronę internetową

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:24.05 min

Blog Thumbnail
Prowadzenie strony internetowej może wydawać się łatwą sprawą, ale wbrew pozorom tak nie jest. Tak naprawdę nie tylko od twojej branży zależy sukces firmy, ale także od tego, w jaki sposób zaprezentujesz produkt czy usługę na stronie internetowej.

Ciekawe logo i nagłówek

Bardzo istotną rolę na stronie www odgrywa logo firmy oraz nagłówek lub hasło. Zarówno jedno, jak i drugie powinno znaleźć się na samej górze strony, i rzucać się w oczy czytelnika. Te dwie rzeczy muszą być bardzo przemyślane, bo od tego kupujący zaczyna przeglądanie strony www. Jeśli już na wstępie chcesz zaciekawić, to dobrze przemyśl, jak będzie brzmiał i wyglądał nagłówek, który będzie reklamą i wstępem do dalszej części strony www.

Atrakcyjny content

Bez wątpienia odpowiedni content będzie atrakcją samą w sobie. Krótki, zwięzły, treściwy, w którym zostaną przedstawione najważniejsze informacje, hasła będą wypunktowane, a tekst sformatowany – to strzał w dziesiątkę. Dobór słów odgrywa tu znaczenie. Jeśli treść będzie bliska konsumentowi i zachęci do zakupów, to oznacza, że strona internetowa jest poprawnie przygotowana.

Kolorystyka i grafika

Kolory, które znajdują się na stronie internetowej, odgrywają ogromną rolę w odbiorze przekazu przez klienta. Urozmaiceniem twojej strony będzie dobrze dobrana kolorystyka,  wyszczególnione i podkreślone hasła, ciekawa grafika oraz dosadne słowa klucze, które zainteresują klienta.

Filmy, animacje

Filmy i animacje mocno przykuwają uwagę klienta. Jeśli decydujesz się na ich umieszczenie, to trzymaj się dwóch zasad. Po pierwsze, pozwól konsumentowi zdecydować, w którym momencie ma otworzyć wstawione multimedia i ustaw możliwość łatwego wyłączenia ich. Kiedy uruchamiają się one tuż po wejściu na stronę internetową, mogą wystraszyć i zniechęcić do ponownego odwiedzenia jej. Chodzi tu na przykład o miejsce, w którym nie można uruchamiać dźwięków, a kupujący zdecydował, że chce zapoznać się z ofertą umieszczoną na stronie internetowej. Jeśli zdecydujesz się na automatyczne odtwarzanie filmów i animacji, to zadbaj oto, by uruchamiały się dopiero po przejściu na daną zakładkę strony i były łatwe w obsłudze.

Po drugie, filmy i animacje muszą być przygotowane i umieszczone w bardzo dobrej jakości, wtedy cel przekazu zostanie osiągnięty (wersja Full HD).

Transmisje na żywo

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się transmisje prowadzone na żywo. To duża atrakcja dla kupującego, poprzez którą sprzedawca zyskuje uwagę, zachęcając do śledzenia tego, co dzieje się na stronie www.

Zdjęcia

Zdjęcia od zawsze przykuwały uwagę odbiorców. Większość ludzi to wzrokowcy, stąd  zdjęcia tak mocno oddziałują na klienta. Duże, realistyczne, w wysokiej jakości, dopasowane do tematu, współgrające z branżą oraz zainteresowaniami odbiorcy są niezwykłym atutem strony i stanowią niezłą atrakcję.

Muzyka

Muzyka działa na człowieka kojąco i relaksująco. Jeśli będzie dobrana w odpowiedni sposób, to będzie kolejnym urozmaiceniem strony www. Za przykład można podać muzykę świąteczno-bożonarodzeniową, która będzie stanowić tło do zakupów dekoracji czy prezentów pod choinkę.

Minimalizm

Wszystkie wymienione elementy urozmaicają stronę www. Nie zapominaj jednak, że przesyt jest złym doradcą. Bywa i tak, że „mniej znaczy więcej”. Na rynku można spotkać się coraz częściej z trendem, który podkreśla wagę minimalizmu. Dla niektórych klientów minimalizm może stanowić atrakcję w świecie, w którym z każdej strony jesteśmy bombardowani różnymi bodźcami.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności