Porozmawiajmy!

shape shape

Strony internetowe 28 listopada 2018

Jak tworzyć wartościowy content na stronie internetowej?

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:19.45 min

Blog Thumbnail
Content to nic innego jak treść, która powinna znaleźć się na stronie internetowej. Od tego, jaka to treść zależy sukces firmy. Zanim zaczniesz tworzyć swój sklep internetowy, zastanów się, do jakiego odbiorcy chcesz trafić i co konkretnie chcesz mu przekazać.

W dzisiejszych czasach, gdzie króluje kopiowanie treści, bardzo ważny jest pomysł i unikalność. Treść musi być jasna, a cel wynikający z niej – konkretny oraz rzeczowy. Zatem jak stworzyć odpowiedni content na stronie www? Wbrew pozorom to wcale nie takie łatwe, ale nie zniechęcaj się.

Content ma moc!

Pamiętaj – nie ilość, a jakość jest ważna. Stąd tworząc content, ilość tekstu musi być stosowna i umiarkowana. Przesyt treścią może zaniechać do przeczytania jej i też odwrotnie – zbyt mała ilość potrzebnych informacji może na dobre zniechęcić do kolejnych wizyt na stronie firmy. Tworząc odpowiedni content, kieruj się intuicją, zaufaj sobie oraz temu, co chcesz osiągnąć.  Pracuj zgodnie z myślą: chcę  zdobyć odbiorców i zainteresować firmą.

Obraz jest ważny

Tworząc content, zadbaj o to, aby pojawiło się odpowiednie zdjęcie lub ikona. Użytkownicy stron www  to ludzie, którzy jako wzrokowcy dostrzegą wiele szczegółów. Dzięki doborowi odpowiednich narzędzi możesz zaciekawić odbiorców swoją treścią, a tym samym zachęcić do regularnego odwiedzania firmowej strony.  Kiedy do ciekawej treści dołożysz stosowne zdjęcie, wszystko tworzy jedną, spójną całość.

Persona – odbiorca strony internetowej

Wchodząc na stronę www, użytkownik już po pierwszych zdaniach musi czuć zaciekawienie tematem oraz chcieć przeczytać treść do końca. Warto na chwilę w swoich myślach stać się odbiorcą i zastanowić się, co jako potencjalny klient chciałbym się dowiedzieć o firmie. Gdy już się to uda, stwórz w oparciu o wcześniejsze wskazówki odpowiedni przekaz. Poznaj swoich odbiorców, dostosuj treści strony internetowej do potrzeb klientów. Spróbuj, stosując odpowiednie środki, uzyskać feedback, a dzięki temu popraw to, co nie działa i usprawnij mocne strony. Ważna jest koncentracja i cierpliwość. Jeśli masz robić coś w pośpiechu, to po prostu tego nie rób lub odłóż na inny moment lub dzień.

Wartościowy content ma wielką siłę przebicia i potrafi przyciągnąć do siebie użytkownika, dlatego zanim go stworzysz, przygotuj sobie plan i po kolei go realizuj. Nic na szybko i nic na siłę. Strona firmowa to twój wizerunek, dlatego zadbaj o nią szczególnie. Efekty stworzonego contentu nie zawsze są widoczne od razu, dlatego spokojnie na nie poczekaj.

content copywriting

Twórz konkretne, wartościowe treści. Optymalizuj je pod kątem słów kluczowych. Twórz tak, aby inni linkowali do Twoich artykułów.

 

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności