Porozmawiajmy!

shape shape

Technologia 16 marca 2023

Chat GPT-4

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:10.15 min

Blog Thumbnail

ChatGPT jest jednym z najnowocześniejszych modeli językowych wykorzystujących technologię sztucznej inteligencji. Po sukcesie modelu ChatGPT-3, OpenAI wprowadził ChatGPT-4, który ma jeszcze większą moc obliczeniową i bardziej zaawansowane funkcje.

Jedną z najważniejszych cech ChatGPT-4 jest zwiększona liczba parametrów. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli ChatGPT, ChatGPT-4 składa się z wielu warstw sieci neuronowych, ale tym razem z 37 miliardami parametrów, co oznacza o 10 miliardów więcej niż poprzedni model. To pozwala na jeszcze lepsze wyniki i bardziej naturalne rozmowy.

Kolejnym ważnym aspektem ChatGPT-4 jest zastosowanie nowych technologii. Model wykorzystuje m.in. technologię przeuczenia z nauczycielem (ang. teacher-forcing), która polega na przekazywaniu modelowi poprawnych odpowiedzi podczas treningu. To pozwala na lepsze zrozumienie kontekstu i języka naturalnego.

ChatGPT-4 posiada również zaawansowane mechanizmy uwagi, które pozwalają na selektywne koncentrowanie się na różnych częściach tekstu, co jest kluczowe przy rozumieniu dłuższych i bardziej skomplikowanych zdań.

Warto również zaznaczyć, że ChatGPT-4 jest wysoce skalowalny i może działać zarówno na małych urządzeniach mobilnych, jak i na dużych centrach danych. To oznacza, że może być używany w wielu różnych zastosowaniach, od chatbotów po interaktywne asystentów głosowych.

Podsumowując, ChatGPT-4 to najnowsza i najbardziej zaawansowana wersja modelu językowego ChatGPT. Dzięki zwiększonej liczbie parametrów, nowym technologiom i zaawansowanym mechanizmom uwagi, model ten oferuje jeszcze lepsze wyniki i bardziej naturalne rozmowy.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności