Porozmawiajmy!

shape shape

Blog Sklepy www 19 stycznia 2019

Page speed – jak szybko ładuje się Twój sklep internetowy?

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:19.85 min

Blog Thumbnail
Internauci często narzekają na wolne wyświetlanie się interesujących ich stron www czy sklepów internetowych. Zatem na ich potrzeby powstały narzędzia, dzięki którym cały proces otwierania się stron internetowych.  W tym sklepów internetowych, został ulepszony.

Wyszukiwarka Google zwraca szczególną uwagę na szybkość ładowania się stron internetowych, dlatego podaje wiele gotowych rozwiązań. Jednym z podstawowych narzędzi jest Google Page Speed Insights.

Google Page Speed Insights

Google Page Speed Insights to narzędzie, które poprawia błędy spowalniające ładowanie się strony lub sklepu internetowego. Podany mechanizm analizuje konkretną stronę www i koryguje wady tak, aby strona sklepu internetowego była wyświetlana szybko, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Cały proces wyszukiwania błędów dzięki wyszukiwarce Google jest bardzo szybki, a przy tym skuteczny i pomocy dla twojego sklepu internetowego.

Oprócz tego, że ujawnia błędy, to także podpowiada, w jaki sposób można je naprawić. Jest to darmowa i bardzo efektywna pomoc ze strony wyszukiwarki Google.

Mobile Website Speed Testing Tool

Mobile Website Speed Testing Tool to kolejne narzędzie przygotowane przez Google dla poprawy sprawności i jakości wyświetlania się strony www twojego sklepu internetowego. Dzięki tej funkcji możesz przetestować szybkość ładowania się  strony internetowej. Owe narzędzie jest stosunkowo młodym tworem, bowiem pojawiło się w 2016 roku. Pomimo tego, że to narzędzie testuje się od kilku lat, daje firmom wiele możliwości.

Informacje w raporcie

Gdy zdecydujesz się na przetestowanie Mobile Website Speed Testing Tool, otrzymasz raport dotyczący działania strony www, a w nim informację, czy strona twojego sklepu www jest dostatecznie zoptymalizowana do urządzeń mobilnych.

Czas to pieniądz

Żyjemy w czasach, gdzie potencjalny klient lubi mieć wszystko na już, na ten moment. Nie ma zatem nic bardziej denerwującego, jak wolno ładująca się strona www, która interesuje klienta. Jeśli cały proces wyświetlania się sklepu internetowego odbywa się bardzo wolno. Do tego trudno jest przeczytać opis produktu przez spowolnione otwieranie się strony, to klient straci najmniejszą chęć pozostania na stronie danej firmy.

Zadbaj więc o swoje interesy. Korzystaj z wymienionych powyżej i innych rozwiązań na szybsze ładowanie się strony sklepu internetowego podsuwanych przez Google.

Szybkość ładowania strony www to zadowolenie klientów

Szybsze ładowanie się sklepu internetowego to zadowolenie klientów i chęć korzystania z oferowanych przez ciebie usług.

Szybkość ładowania się strony wpłynie na wyniki wyszukiwania istotnych dla klientów informacji w twoim sklepie internetowym. Gdy klient otrzyma szybko to, czego potrzebuje, to będzie chciał skorzystać z oferowanych przez ciebie produktów.

Jeśli chcesz, aby twój sklep znalazł się wysoko w rankingu wyszukiwarki Google, to koniecznie zadbaj o szybkość ładowania się strony, gdyż kwestia ta ma dla wyszukiwarki duże znaczenie.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności