Porozmawiajmy!

shape shape

Strony internetowe 5 grudnia 2018

10 błędów na stronie internetowej, które odstraszą potencjalnych klientów

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:34.55 min

Blog Thumbnail
W dzisiejszych czasach, gdzie króluje internet i możemy z niego korzystać niemal w każdym miejscu, trzeba bezwzględnie zadbać o jakość tworzonej strony internetowej. Choć stron www jest mnóstwo, to błędy, które się na nich pojawiają, często się powtarzają i odstraszają odbiorców. Poniżej poznacie dziesięć z nich.

 1. Złe ustawienia strony

Musisz pamiętać, że coraz więcej użytkowników korzysta z internetu, posługując się urządzeniami mobilnymi. Pierwszy błąd to zła konfiguracja RWD. Ważne jest to, aby wszystkie ustawienia i transfer były dostosowane do możliwości odbiorców. Strona internetowa czy też sklep www powinna ładować się szybko i być wyświetlana tak samo w każdej przeglądarce i na każdym urządzeniu z przeglądarką.

 

 1. Darmowy hosting

Darmowy hosting to oszczędność pieniędzy, ale poza tą jedną korzyścią może okazać się najgorszym wyborem.  Mam tu na myśli taką ofertę, która spowoduje wolne wyświetlanie się strony www. Darmowy hosting może również obsypywać stronę reklamami, a jakość odbioru nie będzie dostatecznie dobra. To zdecydowanie odstraszy klienta, który już nie wróci na daną stronę internetową.

 1. Zbyt długa i skomplikowana nazwa domeny

Adres www (domena internetowa) twojej strony powinien być profesjonalny, krótki i łatwy w zapamiętaniu. Skomplikowane znaki, długa i trudna nazwa strony internetowej spowoduje bezpowrotnie utratę klientów. Nikt nie chce kopiować lub wpisywać znaków i słów, które zajmują w niektórych przypadkach nawet kilka linijek. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale i nieestetyczne.

 1. Nawigacja strony internetowej

Strona internetowa musi być stworzona w taki sposób, aby potencjalny klient bez większych trudności mógł się po niej poruszać. Po załadowaniu strony www powinny pojawić się najważniejsze informacje. Klient bez wątpienia ceni swój czas i będzie zwracał uwagę na to, czy może znaleźć szybko to, czego właśnie szuka. Wydłużone menu, ukryte informacje w zakładkach mogą klienta najzwyczajniej denerwować i zniechęcić do kolejnych odwiedzin.

 1. Błędy w tekście

Przekaz na stronie www musi być jasny i konkretny, a najważniejsze informacje udostępnione w sposób czytelny. Unikaj wszelkiego rodzaju błędów merytorycznych, językowych czy ortograficznych. Pojawienie się tego rodzaju błędów na stronie www nie tylko zniechęci odbiorcę, ale także pokaże brak profesjonalizmu i niskie kompetencje osoby, która jest za nią odpowiedzialna.

Tekst i czcionka muszą zachęcać do przeczytania wszystkiego, co znajduje się na stronie. Lepiej nie umieszczaj nagminnie dużych liter – często są kojarzone z chęcią wykrzyczenia treści, niską samooceną lub „wołaniem o pomoc”, co mocno osłabi wiarygodność twoją i twoich produktów.

 1. Brak aktualizacji

Jeżeli coś zmieniło się w twoje ofercie, to poinformuj o tym kupującego. Wszystkie braki w informacjach czy brak aktualizacji źle o tobie świadczy. Klient nie tylko straci do ciebie szacunek i zaufanie, ale może czuć się oszukany.

 1. Nieprzemyślane dodatki

Zarówno zdjęcia, jak i filmy muszą zostać dobrane w sposób odpowiedni. Cała szata graficzna musi być dostosowana do tego, co prezentuje strona www. Wszystkie zdjęcia, obrazki oraz ikony muszą odpowiadać umieszczonej treści, interesować i ciekawić konsumenta. Automatycznie otwierający się filmik po załadowaniu strony, który uniemożliwi czytanie treści, będzie źle odebrany przez użytkownika. Jeśli dobór szaty graficznej nie będzie odpowiadał treści, to klient nie będzie brał na poważnie tego, co chcesz mu zaoferować.

 1. Przesyt

Przesyt nie jest dobry, dlatego lepiej wybrać mniej, a staranniej. Zbyt długa treść, wszystko sklejone w jedną całość po to, by było więcej, niż mają inni, przyniesie efekt odwrotny – brak zainteresowania ofertami sprzedaży.

 1. Źle dobrana kolorystyka dla projektu

Warto zadbać o odpowiednią kolorystykę – powinna ona stanowić tło do umieszczonego tekstu, a nie odwrotnie. Rażąca po oczach kolorystyka i źle dobrane do siebie kolory, to kolejny błąd, który zniechęca do odwiedzania strony internetowej. Po dłuższej wizycie klienta na danej stronie internetowej najzwyczajniej w świecie zaczną boleć oczy lub głowa.

 1. Brak komunikacji

Na stronie internetowej powinny znaleźć się dane kontaktowe sprzedawcy i adres. Wszystkie trudności, choćby techniczne, powinny być zgłaszane i od razu naprawiane. Bardzo ważny jest kontakt ze sprzedawcą. Jeśli umieszczasz na stronie internetowej formularz kontaktowy, niech będzie łatwy do uzupełnienia. Reaguj na zapytania możliwie szybko, jeśli chcesz, aby klient z niego korzystał. Skomplikowany formularz czy brak odpowiedzi zniechęci do kontaktu.

Kupujący bardzo cenią sobie szczerość i lojalność sprzedawcy, dlatego lubią wystawać opinie. Każda pozytywna opinia powinna motywować do dalszej pracy. Nie można jednak spocząć na laurach, gdy opinii pozytywnych jest wiele. Pamiętaj, że łatwiej jest zdobyć pozytywną opinię o sprawnie działającej stronie internetowej, niż wymazać choćby jedną negatywną. Każda negatywna opinia może mocno osłabić prestiż, który buduje się latami.

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

  Zgadzam się z polityką prywatności