Porozmawiajmy!

shape shape

Aplikacje mobilne 17 lipca 2021

Aplikacje mobilne na smartfony Android i iOS

Author Picture

Autor: ASANDER

Ten artykuł przeczytasz w:47.25 min

Blog Thumbnail
Aplikacje mobilne to narzędzia na smartfony, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Większość z nich jest darmowa, przez co korzystanie z nich jest łatwe i nie wymaga dodatkowych opłat lub abonamentów. Które aplikacje są szczególnie warte uwagi?

Użytkowe aplikacje mobilne

Ten rodzaj aplikacji mobilnych umożliwia pełne wykorzystywanie funkcji oferowanych przez smartfony. Większość z nich jest zaprojektowana w taki sposób, aby wygoda korzystania z telefonu była jeszcze większa. Shazam jest ciekawą aplikacją, która umożliwia rozpoznawanie melodii piosenek, przez co możliwe jest ustalenie tytułu utworu. Wystarczy nakierować smartfon w kierunku źródła dźwięku, a aplikacja wykona pozostałą pracę. Jest to przydatne w sytuacji, gdy słuchając utworu w radiu nie znamy wykonawcy, przez co późniejsza identyfikacja piosenki jest problematyczna. Dodatkowo aplikacja umożliwia tworzenie playlist zawierających rozpoznane piosenki, a także zawiera odnośniki ułatwiające odnalezienie utworu w Internecie.

Kolejną ciekawą aplikacją użytkową na telefon jest Duolingo. To proste oprogramowanie jest znakomitą platformą do nauki języków obcych. Decydując się na korzystanie z aplikacji, użytkownik może wybierać spośród kilkudziesięciu języków, przyswajając każdego dnia niewielką ilość słówek i zagadnień gramatycznych. Efekty nauki języków z aplikacją Duolingo są rewelacyjne, przez co oprogramowanie to już teraz jest uznawane za konkurencję klasycznych zajęć lekcyjnych. Inną przydatną aplikacją na telefon, z której korzystanie ułatwia planowanie urlopu i wakacji jest Booking.com. Platforma ta zawiera setki obiektów, rozmieszczonych na całym świecie, a także umożliwia rezerwację noclegów. To jedna z tych aplikacji, bez których ciężko wyobrazić sobie udane wczasy.

Aplikacje użytkowe to świetne narzędzia, które są przeznaczone dla określonej grupy osób. Każdy posiadacz smartfona jest w stanie znaleźć odpowiadającą jego potrzebom aplikację ułatwiającą codzienne funkcjonowanie oraz wykonywanie czynności, trudnych do realizacji bez pomocy telefonu.

Aplikacje mobilne używane na co dzień

Inną grupę tworzą aplikacje używane na co dzień, które warto mieć na telefonie niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Jedną z nich jest Uber, czyli platforma umożliwiająca rezerwację przejazdów w obrębie określonego miasta. Aplikacja ta stała się alternatywą dla taksówek ze względu na niskie ceny oraz łatwość dokonywania zamówień. Ciężko wyobrazić sobie poruszanie się po dużym mieście bez aplikacji Uber zainstalowanej na telefonie, ponieważ w wielu przypadkach korzystanie z ofert przejazdów z tej platformy jest wygodniejsze niż zwykła komunikacja miejska.

Postępująca cyfryzacja sprawiła, że tradycyjne książki zaczęły być wypierane przez ich wersje elektroniczne. Legimi to aplikacja, oferująca ebooki i audiobooki, która posiada w swojej bibliotece tysiące ciekawych pozycji książkowych. Czytanie na smartfonie jest wygodne, ponieważ nie wymaga noszenia ze sobą ciężkich papierowych tomów i pozwala cieszyć się ulubioną lekturą w każdym miejscu, w którym użytkownik się znajduje.  Aplikacja Glovo umożliwia z kolei zamawianie jedzenia na dowóz bez dużych opłat, które wiążą się najczęściej z dostarczaniem posiłków przez dedykowanych do tej czynności pracowników poszczególnych restauracji. Glovo sprawdza się znakomicie w przypadku niespodziewanej wizyty gości, dzięki temu że zamówienia można składać w łatwy i szybki sposób z poziomu aplikacji.

To tylko niektóre z aplikacji mobilnych, które zdecydowanie warto posiadać w oprogramowaniu swojego telefonu. Korzystanie z nich na co dzień ułatwia funkcjonowanie, przez co cieszą się one ogromną popularnością wśród wielu użytkowników.

Aplikacje mobilne do komunikacji

Przykładem aplikacji mobilnych używanych na co dzień są np. wszelkiego rodzaju czaty, aplikacje do wymiany informacji, wiadomości, kontaktu

Aplikacje społecznościowe

Głównym obszarem działania portali społecznościowych są dedykowane im aplikacje. Najlepsze z nich umożliwiają łatwą komunikację ze znajomymi, publikowanie wpisów oraz śledzenie ulubionych kanałów tematycznych. Facebook to największa aplikacja społecznościowa, która zrzesza kilka miliardów użytkowników z całego świata. Równie popularny jest Messenger, czyli aplikacja umożlwiająca kontakt pomiędzy użytkownikami Facebooka. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się też Twitter, czyli aplikacja społecznościowa służąca do publikowania krótkich wpisów. Cechuje się ona szybkim przepływem danych, dlatego świetnie sprawdza się jako platforma do śledzenia mediów oraz celebrytów zarówno polskich, jak zza granicy. Aplikacją społecznościową, która służy poznawaniu nowych osób w okolicy użytkownika, jest natomiast Tinder. Platforma ta pozwala na umawianie się na spotkania z ludźmi o podobnych zainteresowaniach lub celach życiowych. Tinder jest w tym momencie najszybciej rozwijającym się portalem randkowym na świecie.

Aplikacje społecznościowe nie tylko umożliwiają kontakt z przyjaciółmi, ale również ułatwiają zawieranie nowych znajomości oraz monitorowanie życia celebrytów i gwiazd show-biznesu. Współcześnie większość użytkowników Internetu posiada konto społecznościowe na jednej z wyżej wymienionych aplikacji.

Aplikacje gamingowe / rozrywkowe

Aplikacje rozrywkowe świetnie sprawdzają się w przypadku posiadania dużej ilości wolnego czasu. Umożliwiają one oglądanie filmów oraz granie w gry, przez co w XXI wieku smartfon może konkurować z komputerem, o miano najlepszego rozrywkowego urządzenia. Netflix to platforma z bogatym wyborem filmów, która umożliwia przeżywanie najlepszych historii wyświetlanych na ekranie telefonu. Duży wybór filmów oraz ich wysoka jakość obrazu i dźwięku sprawia, że aplikacja ta jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ciekawą aplikacją gamingową jest natomiast Pokemon GO, czyli gra inspirowana japońską animacją sprzed wielu lat. Umożliwia ona rozgrywkę w czasie rzeczywistym, która polega na zbieraniu znajdujących się w okolicy stworków. Pokemon GO to świetne narzędzie, które łączy w sobie dwa światy – wirtualny i rzeczywisty.Aplikacje informacyjne

Telefon i połączenie do sieci internetowej to główne źródło wiedzy o wydarzeniach z całego świata. Aplikacje informacyjne umożliwiają łatwy dostęp do interesujących kanałów poprzez ekran smartfona. KiKŚ, czyli Konflikty i Katastrofy Światowe, to platforma służąca do przekazywania krótkich informacji, dotyczących najważniejszych wydarzeń w Polsce i na świecie. Dużą zaletą aplikacji jest jej obiektywność, przez co wyróżnia się spośród innych źródeł. Ciekawa, aczkolwiek pod innym względem, jest aplikacja Pomponik. Pozwala na śledzenie doniesień związanych ze światem gwiazd i celebrytów. Informacje przekazywane za jej pośrednictwem mają lekki charakter, dlatego aplikacja ta idealnie sprawdzi się w telefonie osób, które cenią sobie fakty i plotki związane z najpopularniejszymi aktorami, sportowcami oraz osobistościami telewizyjnymi.

Aplikacje informacyjne pozwalają na zdobywanie rzetelnej wiedzy dotyczącej otaczającego świata. Wszystko zależy od oczekiwań danego użytkownika – niektórzy preferują przekazywane na bieżąco najświeższe newsy dotyczące niezwykłych zdarzeń z całego świata, inni natomiast wolą się skupić na sferze kulturowej i najważniejszych wydarzeniach ze świata celebrytów.

 

Aplikacje mobilne – skontaktuj się i wyceń swoją aplikację

 

Zaufali nam

Zacznijmy
teraz!
Razem możemy stworzyć najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy.
Bezpłatna wycena w ciągu 24 godzin.

    Zgadzam się z polityką prywatności